Догляд за пластиковими вікнами

19.03.2019
Догляд за пластиковими вікнами

Правильний догляд за пластиковими вікнами має на увазі не тільки їх миття від бруду і пилу, а й дотримання правил по догляду за фурнітурою, ущільнювачами, дренажними отворами, склом, а так само своєчасне регулювання стулок.

Пластикові вікна можуть прослужити до 50 років, це твердження поширюється лише на один пластик, а ось фурнітура часто приходить в непридатність набагато раніше. Зсув віконної стулки іноді призводить до появи тріщин на склі, що стає передумовою для заміни всього склопакета. 

Щоб не було пошкодження пластика, його слід протирати м'якою тканиною, з засобами для чищення, які не містять в своєму складі кислот, абразивних компонентів, спирту, розчинника. Скло миють водою або рідинами для вікон, які можна купити в будь-якому господарському магазині.

Як доглядати за віконною фурнітурою 

Вікно повинне легко відкриватися при повороті ручки, якщо ж доводиться докладати додаткових зусиль, потрібно перевірити фурнітуру на наявність бруду і мастильного матеріалу, або відрегулювати стулку.

Пил і різні забруднення видаляються ганчіркою, щіткою, губкою, пензликом, пилососом. Віконна фурнітура протирається намиленою водою. Після висихання рухливі частини необхідно змастити машинним маслом, вазеліном, солідолом, силікономісткими маслами.

Так само можна придбати спеціальні набори по догляду за вікнами. Їх надовго вистачає, до того ж вони пройшли тестування у виробників, тому не завдадуть віконним елементам ніяких пошкоджень. Часто фурнітуру обробляють мастильним складом «WD-40».

Не рекомендується використовувати в якості мастила рослинне масло! 

Догляд за ущільнювачем, самостійна заміна 

Ущільнювачі гумки періодично потрібно обробляти силіконовими сумішами за допомогою губки. Якщо цього не робити, то через деякий час вони почнуть втрачати свої позитивні властивості, а саме еластичність і міцність, що призводить до розтріскування, відшарування. Порушення герметичності віконної конструкції є причиною проникнення в кімнату шуму, холоду, опадів і пилу.

Спочатку ущільнювач протирається мильною водою, потім на нього рівномірно наносять силіконову змазку (можна купити в господарських товарах), а після 30-40 хв всі її надлишки слід прибрати ганчіркою. Засіб для догляду за ущільнювачем не повинно містити в складі розчинник, луг і спирт, так як ці компоненти можуть нашкодити. 

Своєчасний догляд за ущільнювачами гумками підвищить термін їх служби, але що ж робити, якщо потрібна заміна? Чи можна це зробити самостійно або необхідно викликати фахівця? 

В принципі, поміняти ущільнювач можна самому: 

  1. Для початку потрібно демонтувати з ПВХ профілю старі гумки за допомогою викрутки (витягнути їх не складно). 
  2. Потім слід підготувати місце, що звільнилося, протерши його від бруду і знежирити. 
  3. Перед вставкою ущільнювача, кути рами злегка промазують клеєм. Важливо, що б гумка була цілою, а не частинами, залишки обрізають ножицями.
  4. Далі контур промащують силіконовою змазкою.

Порада: не рекомендується встановлювати занадто товсті гумки ущільнювачів, так як вони будуть створювати зайве навантаження на фурнітуру і петлі.

Догляд за дренажними отворами і москітною сіткою 

Усередині віконної рами розташовуються дренажні отвори, які призначені для відводу вологи. Вода просочується через ущільнювач. 

Разом з водою в дренаж потрапляє пил і сміття, внаслідок чого отвори можуть забитися. Це призводить до запотівання вікон, появи вогкості, цвілі і утворення криги. 

Для очищення дренажних отворів можна скористатися зубною щіткою або пензликом, після промити їх не великою кількістю води. Якщо будинок розташовується поблизу автотраси, то дану процедуру бажано повторювати частіше. 

Москітну сітку досить помити водою, просушити і поставити назад. На зиму її найкраще зняти, прибравши в тепле приміщення.

Регулювання стулки пластикового вікна 

З метою продовження терміну служби вікна з пластику, необхідно два рази на рік регулювати стулку. При зміні температури пластик змінює свої властивості, взимку він стискається, а влітку навпаки розширюється.

З настанням холодів, як правило в листопаді, стулку потрібно злегка притиснути, а навесні, що б уникнути її деформації, знову послабити. Дану маніпуляцію здійснюють за допомогою ключа-шестигранника. В середньому таке регулювання дозволяє притягнути або послабити віконну стулку на 2 мм. Якщо ручка повертається туго, значить профіль перетиснено, а якщо дуже легко, є недожимання. 

Догляд за пластиковими вікнами не представляє особливих труднощів, головне все робити вчасно і не запускати ситуацію.